ברוכים הבאים לאתר רה_פאבליק

אתר זה הוא גרסה דיגיטלית לפרוייקט מתמשך אשר יוצג בבית ליבלינג בשנה הקרובה העוסק במרחב הציבורי. במהלך תקופה זו, בה המרחב הציבורי נסגר ונפתח לסירוגין, לרעיונות בהם אנו עוסקים בפרוייקט יש חיים משל עצמם גם מעבר למרחב הפיזי. בנדיבותה של הרשת, ננסה להציג רעיונות מרכזיים מהפרוייקט במקביל לתערוכה שתוצג בבית ליבלינג.

בית ליבלינג כמרכז תרבות חדש הממוקם בבית מגורים היסטורי מבקש לעסוק בשאלת המרחב הציבורי, מושג חמקמק ולא יציב, בייחוד בימים אלה. המרחב הציבורי מתחיל מהרגע שאנו יוצאים ממפתן הדירה, אך גם מהרגע בו הדלקנו מצלמה במפגש הזום. אותה אבחנה בין מרחב ציבורי לפרטי שהיה נסיון לקבוע בספרי העיר, הולכת ומיטשטשת כבר שנים רבות, מעבר לאילוצי המגפה, אך זו חידדה אותה. בהכירנו את הנסיונות להגדרת המרחב הציבורי, אנו מזמינים אתכם להצטרף אלינו לתהליך בחודשים הקרובים להתבונן ולהשתתף בלמידה של תחום מרכזי בחיי היומיום של כולנו.

על העבודות

העבודות השונות באתר עוסקות במרחב הציבורי תוך תנועה בין שני מהלכים: פנימי, מתוך האתר עצמו כמרחב המבטא את ציבוריותו בעצמו, וחיצוני, כמעטפת לפעולה המתקיימת במרחב הפיזי, בעיר ובמרכז שלנו. הפרוייקט שהחל מתגבש טרום תקופת הקורונה וקיבל מימדים נוספים, הינו מתמשך ומצטבר לאורך תקופה לא נודעת, מלקט במרחבי הרשת, העיר והבניין מרחבים חדשים, מגדיר אותם מחדש ומאפשר נקודות מבט נוספות על משמעות המרחב הציבורי עבורנו, כאנשים פרטיים וכאזרחים. 

בעבודה "הגבעה – מחוות שכנים" רועי פביאן בוחן את החללים שבין הבניינים שאמנם לרוב מתאפיינים כחללי שארית והזנחה אך טמונים בהם איכויות ייחודיות שמקורן במימד הנפחי, במרחב הציבורי ובפוטנציאל החברתי.

בעבודה "גוף ללא איברים" לילך שטייאט וגבי שילינג ישחקו עם חזית הבית כמרחב ציבורי שנתפס פרטי ובעיקר במרפסת המאפשרת להרגיש בו זמנית בפנים ובחוץ.

ב"עיר ההתנהגותית" רבקה שטרנברג וקרן אבני יחשפו תהליך עבודה עם מחלקות התכנון והאסטרטגיה של עיריית תל אביב-יפו המאפשר לגלם את דפוסי הפעולה של כל אחד מאיתנו בעיר כבסיס לזיהוי מגמות וקשרים בין משאבים ושירותים עירוניים.

בתוכנית רזידנסי "הדירה" ענת ליטוין וסלי קריסטל יבחנו את הגבול הדק שבין המרחב הפרטי, דירת מגורים בעבר, למרחב הציבורי בהווה, דירת רזידנסי ציבורית, ובין הבית לעיר. בפרוייקט "עירוח" העוסק באירוח אומנותי בעיר, הן יתחקו אחר הפוטנציאל הגלום באקט האירוח במרחב זה לאור המציאות העירונית המשתנה, כאשר הבית מסתמן כעוגן תרבותי וכמרחב ציבורי חדש.

ב"אמפי" שהוקם בסלון דירת ליבלינג, מצטייר המרחב הציבורי כמקום בו בוחרים צד וממנו פועלים. אמנים מבית הספר של העיר יפעלו בו כמרחב ציבורי להקרנות, הרצאות וראיונות באמצעות "אמפיTV".

ב"תשתיות של איכפתיות" קבוצת פלד 72 הוינאית בוחנת את הנדיבות והפוטנציאל של המרחב הציבורי בעת מגיפות בכלל ומגיפת הקורונה בפרט, לייצר מציאות חדשה של מערכות יחסים, זאת מנקודת מבט של מתכננים ומעצבים הפועלים בעיר.

בעבודה "המרחב החמישי", ג'קוב שצ'סני והדס טובל יגדירו מחדש את הגג כמרחב שיתופי שתפקידו לייצר חיבורים במארג סבוך האינטרסים של דיירים בבניין משותף, מתווה מגורים מודרניסטי שערכיו החברתיים הופרטו זה מכבר. 

פרוייקט ״איים ברשת״ מאפשר לנו לבקר ברשת האינטרנטית כמרחב ציבורי נדיב ואינסופי תוך חשיפתו כרשת מסועפת של חוקים ומשטרים שמנווטת ושולטת על צעדינו. בדומה למרחב הציבורי בתקופה זו, הפרוייקט ׳ברוכים הבאים לרה:פאבליק׳ ישתנה בהתאם להנחיות. לפרקים הוא יהיה תערוכה,  פסטיבל או אירוע. כמו המרחב הפיזי הממתין לכם בחוץ, גם העבודות מוצגות כתערוכה בבית ליבלינג, במרחב הפיזי, וממתינות לכם להשלמת החוויה כולה.

 

ניהול אמנותי ואוצרות ראשית: שירה לוי בנימיני

משתתפים:  קרן אבני, בן בן חורין, בנג'מין גרוסר, המפלגה הפיראטית, אנה ווילד, פיליפה וילאס-בּוֹאס, ליאור זלמנסון,

מושון זר אביב, צילה חסין, איה צייגר, גבי שילינג, הדס טובל, ענת ליטוין, אוליה ליאלינה, מעיין מוזס, ג'ואנה מול,

הלן ניסנבאום, רועי פביאן, דניאל סי האו, סלי קריסטל-קרמברג, לילך שטיאט, יאקוב שטנצני,

רבקה שטרנברג, feld72, Reddit

אוצרות: ערן איזנהמר, שרון גולן-ירון, שירה לוי-בנימיני, סברינה צגלה

סצנוגרפיה, עיצוב והפקה: ענת לוי

עיצוב גרפי: אפרת גולדמן

תרגום ועריכה לשונית: רוני שני

הקמה ומולטימדיה: גמליאל סספורטס, עדי הדר

עיצוב אתר וארטדירקשיין: סטודיו מאיה כהן

פיתוח אתר: גל כהן

תרגילים בהתבוננות: רותם וולק וענת לוי

איורים איים ברשת: גפן רפאלי
 

ניהול אמנותי ואוצרות ראשית: שירה לוי בנימיני

משתתפים:  קרן אבני, בן בן חורין,

בנג'מין גרוסר, המפלגה הפיראטית,

אנה ווילד, פיליפה וילאס-בּוֹאס,

ליאור זלמנסון, מושון זר אביב,

צילה חסין, איה צייגר,

גבי שילינג, הדס טובל,

ענת ליטוין, אוליה ליאלינה

, מעיין מוזס, ג'ואנה מול,

הלן ניסנבאום, רועי פביאן,

דניאל סי האו, סלי קריסטל-קרמברג,

לילך שטיאט, יאקוב שטנצני,

רבקה שטרנברג, feld72, Reddit

אוצרות: ערן איזנהמר, שרון גולן-ירון,

שירה לוי-בנימיני, סברינה צגלה

סצנוגרפיה, עיצוב והפקה: ענת לוי

עיצוב גרפי: אפרת גולדמן

תרגום ועריכה לשונית: רוני שני

הקמה ומולטימדיה: גמליאל סספורטס, עדי הדר

ניהול אמנותי: שירה לוי-בנימיני

עיצוב אתר וארטדירקשיין: סטודיו מאיה כהן

פיתוח אתר: גל כהן

תרגילים בהתבוננות: רותם וולק וענת לוי